Publikováno: 20. 8. 2020

20 nejvlivnějších výstav 21. století

Najděte inspiraci pro design vašich výstav a expozic ve světových muzeích!

Webový portál SEGD (Společnost experimentálního grafického designu) zveřejnil seznam 20 výstav, kterých design přinesl inovace, originalitu a nové trendy v oboru od roku 2000

V řebříčku můžeme najít blockbusterové výstavy Metropolitního muzea v New Yorku (Alexander McQueen - Savage Beauty, 2011) nebo londýnského Victoria & Albert Museum (David Bowie is... , 2013), ale také interaktivní expozice (Detroit Institute of the Arts, 2008) nebo výstavní projekty se sociální tematikou (Against the Odds, American Museum of Jewish Heritage, 2013). Další výstavy a expozice ukazují, že nápaditě a atraktivně je možné zpracovat i témata historie budovy muzea (The Event of A Thread, Park Avenue Armory, 2012) nebo výchovy ke zdraví (YOU! The Experience, Museum of Science and Industry, 2008).

Celý seznam a galerie v celém článku The 20 Most Influential Exhibit Designs this Century.

Zdroj: segd.org/20-most-influential-exhibit-designs-century