Publikováno: 21. 12. 2022

Vyjádření Asociace muzeí ke krizi ve Velké Británii

Náklady na chod institucí rostou ve Velké Británii a muzea a muzejní institutce řeší to, jak zajistit další svou existenci.

Vyjádření Asociace muzeí ke krizi ve Velké Británii

Muzejní asociace Velké Británie vydala prohlášení k náročné situaci muzeí. Rostoucí inflace, ceny energií a odliv návštěvníků přivádějí muzea po celé Británii do existenčního rizika.

Podle Museums Association jsou nejzávažnějšími problémy v oblasti výplat, cen energií a klesající úrovni návštěvnosti. Jako zástupce muzejních institucí pak asociace navrhuje podporu muzeí ve všech třech problémových oblastech. Stát se tak má ale v podobě dlouhodobých investic, které nejen pomohou muzeím v časech krize, ale pomohou jim nastavit udržitelný režim fungování i do budoucna.

Podle Museums Association je udržení funkčních muzeí klíčové pro podporu místních komunit, a to jak v rovině dobře placených zamstnanců, tak v nepřerušené nabídce služeb pro komunity.

Celý text vyjádření naleznete zde.

Zdroj: museumsassociation.org