Publikováno: 26. 2. 2021

Virtuální prohlídka hornickými památkami Krušnohoří

Navštivte i nezpřístupněná místa díky projektu Podkrušnohorského technického muzea!

@podkrusnohorskemuzeum.cz

Podkrušnohořské technické muzeum zveřejnilo první výstupy projektu VIRTUAL TOUR — KRUŠNÉ HORY, který realizuje ve spolupráci s organizací UNESCO. Cílem projektu je zvýšit atraktivitu a návštěvnost Krušných hor prostřednictvím propagace hornických památek regionu s důrazem na památky zařazené mezi Světové kulturní dědictví UNESCO.

Virtuální prohlídka zpřístupňuje i doteď návštěvníkům uzavřená místa Krušnohoří. Zájemci si nyní z pohodlí domova mohou prohlédnout Štolu Panny Marie Pomocné, Štolu Země zaslíbená, koňský žentour na Rudolfově šachtě v Marienbergu, expozici dobové kovárny a historické jádro města Marienberg.

Virtuální Krušné hory

Zdroj: podkrusnohorskemuzeum.cz