Publikováno: 15. 6. 2021

Vadí × nevadí: Jak se žije dětem a rodičům v Praze?

Výstava v karlínské Galerii Viper je věnovaná životu malých dětí a rodičů ve velkoměstě.

@vipergallery.org

Jaké nástrahy čekají na rodiče a děti v Praze? Jak je je město přijímá? Je město pro všechny? Tyto a další otázky reflektuje výstava, jež je od 26. 5. do 10. 7. k navštívení v Galerii Viper v Karlíně. Výstavě samotné předcházel dotazník s otázkami směřovanými na život rodičů a dětí v Praze. Z odpovědí 236 rodičů dětí předškolního věku vznikla analýza, která se stala podkladem pro mezioborový výstavní projekt, na němž se podíleli architektky, historička architektury, socioložka a ilustrátor.

Kromě zhlédnutí výstavy si v galerii mohou rodiče s dětmi odpočinout, využít přebalovací koutek nebo si zahrát společně hru, která vznikla speciálně pro tento projekt. Aktuálně na místě vznikla také rodičovská mapa hlavního města, kde rodiče sdílí své tipy na příjemná místa, kde v Praze trávit čas s malými dětmi.

Zdroj: vipergallery.org