Publikováno: 27. 4. 2015

V první linii "Spolu a společně" (podruhé)

Komise pro práci s veřejností a muzejní pedagogiku AMG ČR společně s hostitelskou institucí Muzeum Vysočiny Jihlava srdečně zvou na již druhé setkání pracovníků v první linii.
V první linii "Spolu a společně" (podruhé)

Obraz "moderního muzea" se v posledních letech výrazně mění a spolu s ním také nároky, které z těchto změn vyplývají pro profese a role dalších zaměstnanců kulturních institucí: kustodů, průvodců, lektorů, ale do nezanedbatelné míry i do práce kurátorů. Jenom těžko budeme hledat profesi, které by se proměna muzea nebo galerie z uzavřeného vědeckého pracoviště v otevřenou, vstřícnou a dokonce zábavnou vzdělávací instituci nedotkla.

Podmínky, náplň a také poslání se muzeum od muzea (galerie) liší. Organizátoři chtějí prostor semináře využít a "SPOLU A SPOLEČNĚ" hledat maximálně vstřícný a co nejefektivnější funkční model vzájemné spolupráce a podpory všech zainteresovaných profesí.

Přihlášku můžete zasílat do 29.5.2015 buď na adresu Muzea Vysočiny Jihlava, nebo emailem na morzolova@muzeum.ji.cz

Více informací o semináři naleznete v pozvánce.

Přihlášku na seminář naleznete ZDE.

(Zdroj: http://muzeum.ji.cz/str.php?parent_id=1&&id=1&&lang=cz)