Publikováno: 3. 10. 2023

Týden knihoven 2023

I letos se koná celorepubliková akce Týden knihoven (2.–8. 10.), která ma za cíl propagovat činnost a služby knihoven, upozornit na nové služby a zajímavé aktivity.

Týden knihoven 2023

V Týdnu knihoven, který se koná již od roku 1996, nabízí každá zapojená knihovna svým uživatelům i potenciálním čtenářům co nejvíce aktivit k atraktivnímu využití volného času.

Cílem projektu je:

• Vzbudit pozornost a zájem o knihovnu u rozmanitých (včetně potenciálních) uživatelských skupin i celé veřejnosti.
  • Ukázat knihovnu jako dynamicky se rozvíjející vzdělávací a informační instituci, jako příjemnou i užitečnou alternativu trávení volného času.
  • Podpořit společenský význam a prestiž čtení.

Cílovou skupinou jsou obyvatelé obce/města v nejširším slova smyslu. Aktivity bývají proto strukturovány podle uživatelských skupin (pondělí pro seniory, úterý pro rodiče na rodičovské dovolené, středa pro děti, čtvrtek pro handicapované, pátek pro národnostní a jazykové menšiny, soboty pro celé rodiny, neděle pro další skupiny nebo pro všechny dohromady atp.)

Zapojené knihovny a program akcí

Více informací: zde

Zdroj: tydenknihoven.cz