Publikováno: 29. 8. 2023

Studie: Protecting cultural heritage from armed conflicts in Ukraine and beyond

Výbor Evropského parlamentu zveřejnil studii o ochraně kulturního dědictví v ozbrojených konfliktech na Ukrajině i mimo ni.

Studie: Protecting cultural heritage from armed conflicts in Ukraine and beyond

Zpráva Protecting cultural heritage from armed conflicts in Ukraine and beyond zkoumá, jak lépe chránit kulturní dědictví před následky ozbrojených konfiktů na Ukrajině a mimo ni. Zahrnuje analýzu platného mezinárodního práva a politických rámců stejně jako činnost klíčových mezinárodních aktérů na Ukrajině a v předešlých konfliktech. Zpráva obsahuje rovněž konkrétní doporučení Evropské unii a jejím členským státům k posílení ochrany kulturního dědictví před následky ozbrojených konfliktů v současnosti i v budoucnu.

Protecting cultural heritage from armed conflicts in Ukraine and beyond (anglický jazyk, pdf, 103 s.)

Zdroj: op.europa.eu