Publikováno: 21. 3. 2013

Staremapy.cz: Archivy prosí komunitu, aby jim pomohla zaměřit staré mapy

Projekt propojení minulosti zobrazené na starých mapách se současností

Devět českých paměťových institucí spojilo síly v projektu Staré mapy, jehož cílem je zvýšit úroveň zpřístupnění digitalizovaných mapových sbírek. Knihovny a muzea vyzývají veřejnost ke spolupráci při odkrývání zapomenutého obsahu starých map. Uživatelé tak mohou poznávat zastřené stopy dávné minulosti v současné krajině a přitom přispět k lepší dostupnosti vzácných děl.

Pilotní projekt s takřka 9 000 digitalizovanými mapami bude spuštěn při příležitosti slavnostního otevření rekonstruované Mapové sbírky Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy 21. března 2013 na adrese http://www.staremapy.cz/.

Seznam institucí zapojených do projektu Staré mapy.cz:

Tisková zpráva o projektu ke stažení zde:

Předváděcí video ke stažení zde:

Staré mapy na Facebooku zde:

StaréMapy.cz - úspěšný příklad spolupráce knihoven s veřejností na stránkách elektronického časopisu Ikaros ke stažení zde: