Publikováno: 10. 9. 2021

Ringing the Bells for Peace & Heritage

Iniciativa organizace Europa Nostra k příležitosti mezinárodního dne míru 21. 9. 2021 a zahájení European Cultural Heritage Summit 2021.

@europanostra.org

U příležitosti mezinárodního dne míru a zahájení European Cultural Heritage Summit 2021 pořádá organizace Europa Nostra akci, během které se 21. září 2021 v 12.00 rozezní zvony v památkových objektech v Benátkách. Organizace vyzývá památkové objekty v dalších evropských zemích, aby se k této iniciativě připojily a vyjádřily tak souhlas s tématem letošního dne míru, kterým je Obnova vstříc rovnosti a udržitelnosti ve světě.

K iniciativě se zatím připojily památky, které jsou členy organizace Budoucnost pro náboženské dědictví (Future for Religious Heritage) nebo objekty ve správě Vatikánu.

Více informací zde.

Zdroj: europanostra.org