Publikováno: 24. 11. 2023

Podcast Practising Mindful Practice

Šestidílný podcast přináší rady k realizaci muzejních programů zaměřených na duševní zdraví.

Podcast Practising Mindful Practice

Britská regionální skupina muzeí a archivů Tyne & Wear Archives & Museums zveřejnila šestidílnou podcastovou sérii Practising Mindful Practice. Série si klade za cíl představit pracovníkům muzeí a paměťových institucí problematiku duševního zdraví a boje se závislostí a podnítit je k tvorbě tematických programů nebo začlenění této oblasti do práce s veřejností. Mezi hosty podcastu jsou psychoterapeuti, psychologové, odborníci z muzeí a galerií, umělci na volné noze, akademici a ti, kteří mají životní zkušenost s bojem se závislostí. Posluchači se dozví například proč je přínosné u tvorby takto zaměřených akcí a programů spolupracovat se zdravotnickými zařízeními, pozitiva kulturního dědictví a umění na duševní zdraví a léčbu duševních nemocí nebo praktické tipy na realizaci programů mimo prostor muzea.

Ke každému dílu podcastu je k dispozici textový přepis ke stažení.

Díly podcastu jsou k poslechu zde.

Více informací v článku zde.

Zdroj: museumsandheritage.com