Publikováno: 24. 11. 2022

NEMO mapuje evropská muzea postižená energetickou krizí

Ve snaze upozornit na vážnost situace vytvořila Síť evropských muzejních organizací (NEMO) mapu muzeí zasažených energetickou krizí.

NEMO mapuje evropská muzea postižená energetickou krizí

Network of European Museum Organisations (NEMO) propojuje různé muzejní instituce napříč Evropou. Jedním nejnovějších projektů je i informační mapa muzejních institucí, které byly zasaženy zvyšujícími se náklady na energie. NEMO chce sbírat vyjádření muzeí, relevantní opatření za cílem snižování spotřeby, ale i kroky vlád a zodpovědných úřadu na podporu muzejních institucí. Cílem tak má být informovanost a vyzdvihnutí příkladů dobrého řešení nastalé krize.

Mapu si můžete prohlédnout zde a naleznete v ní nejen muzea a muzejní instituce zasažené energetickou krizí, ale i mnoho dalších informací o tom, jak se s krizí vyrovnávají.

Více informací na stránkách NEMO.

Zdroj: ne-mo.org