Publikováno: 8. 10. 2021

Kontroverzní výstava představuje smrt ve smíšené realitě

Hologramy umírajících lidí mají upozornit na tragické osudy v období po finanční krizi v roce 2008.

@museumnext.xom

Putovní expozice Museum of Austerity využívá technologii mixed reality na prezentaci období po finanční krizi v roce 2008. V tomto období britská vláda vydala řadu šetřících opatření, která měla negativní dopad zejména na lidi z nižších socioekonomických vrstev nebo lidi, kteří byli finančně závislí na státních příspěvcích.

Výstava představuje osudy skutečných lidí s postižením, pro které měla tato situace tragické následky. Hologramy umírajících lidí vznikly ve spolupráci s jejich pozůstalými nebo známými a mají za cíl upozornit na důležitost společenské solidarity s lidmi, kteří kvůli svému zdravotnímu stavu nemohou být ekonomicky aktivní. Expozice vznikla v rámci akce BFI London Film Festival a v současnosti je již zcela vyprodaná. Do budoucna se plánuje její rozšíření o zobrazení osudů dalších lidí a výpovědí jejich pozůstalých.

Na úspěchu expozice se nepochybně podílí i skutečnost, že v realizačním týmu je hned několik odborníků s různými typy postižení, co umožňuje autentický pohled na situaci vybraných aktérů.

Více v článku zde.

Zdroj: museumnext.com