Publikováno: 21. 6. 2016

Seminář: Digitalizací k ochraně kulturního dědictví

Seminář je součástí cyklu doprovodných aktivit mezinárodní konference DIGI 2016 – Digitální technologie a kulturní dědictví připravované pod záštitou Pavla Bělobrádka, místopředsedy vlády pro vědu, výzkum a inovace a Daniela Hermana, ministra kultury ČR.

Seminář se bude věnovat digitalizací tiskovin, fotografií, map a zvuku. Bude si zároveň klást otázky: Co jsme pro to udělali v paměťových institucích v České republice? Co je třeba znát před vlastní digitalizací? Jakým způsobem se digitalizace financuje? Co a proč je potřeba digitalizovat? Co s digitalizovanými daty, jak je archivovat a zpřístupňovat? A kde hledat prezentace výsledků?

Setkání se koná od 9.30 hodin ve vzdělávacím centru Národní technické knihovny a je součástí cyklu doprovodných aktivit mezinárodní konference DIGI 2016 – Digitální technologie a kulturní dědictví. Vstupné je zdarma.

Registrace: registrace@omniumos.cz

Informace: info@omniumos.cz