Publikováno: 27. 5. 2024

Sborník Nahráno – Otevřeno. Digitalizace v paměťových institucích v praxi

Sborník textů závěrečné konference digitalizačního projektu Muzea umění Olomouc.

Sborník Nahráno – Otevřeno. Digitalizace v paměťových institucích v praxi

Muzeum umění Olomouc mělo díky čtyřletému projektu Nahráno – Otevřeno. Digitalizace, zpřístupnění a edukativní využití uměleckých sbírek v paměťových institucích jedinečnou možnost nejen digitalizovat vybrané části svých kmenových sbírek a sbírek Arcibiskupství olomouckého, ale také na svých odborných pracovištích v Olomouci a v Arcibiskupském zámku v Kroměříži vybudovat zcela nové digitalizační linky. Právě tato zkušenost byla zohledněna na závěrečné konferenci k projektu konané 11. října 2023 v Olomouci. Z konference nyní vychází sborník, jehož jednotlivé texty popisují nejen přípravu MUO na tento náročný projekt, ale i jeho realizaci včetně výzev plynoucích ze zavedení procesu digitalizace sbírek do jejího provozu do budoucna.

Nahráno – Otevřeno. Digitalizace v paměťových institucích v praxi (pdf, český jazyk, 98 stran)

Více informací zde.

Zdroj: muo.cz