Publikováno: 28. 8. 2024

Recenze: We Didn't Do It! Crew / Mud (Galerie Klatovy – Klenová)

Alžběta Cibulková v recenzi představuje výstavu, která se vztahuje k otázkám ekologie a možná i zániku civilizace.

Recenze: We Didn't Do It! Crew / Mud (Galerie Klatovy – Klenová)

Téma výstavy v Galerii Klatovy se dotýká aktuálních otázek rezonujících současnou společností, jako je environmentální krize, hledání udržitelných obnovitelných zdrojů nebo minimalizování ekologické stopy každého jedince a má reálný potenciál k oslovení všech, kteří se rozhodnou být k předkládaným možným řešením otevření.

Projekt, na základě přirozeného potenciálu přírodních sil, prozkoumává transformaci lidského těla, jako nástroje, skrze který chápeme okolní svět a kterému z různých, nejen civilizačních důvodů, můžeme přestávat rozumět. V autorské instalaci objektů, fotografií, videí a performance výstava představuje ucelený soubor prací z posledních čtyř let, ve kterých se upřednostňuje hlavně jejich smyslová stránka spolu s možností si je až fyzicky prožít.

Recenze Alžběty Cibulkové Očištěni blátem pro Artalk

Zdroj: artalk.info; gkk.cz