Publikováno: 5. 10. 2015

Program konference MUZEA BEZ BARIÉR: Bezbariérová přístupnost, výstavnictví a komunikace

Národní muzeum, Moravské zemské muzeum a Slezské zemské muzeum pořádají dvoudenní konferenci v rámci projektu Strážci paměti: 200 let muzejnictví v České republice, s podporou Ministerstva kultury České republiky.

Termín konání: 14. – 15. října 2015

Konference, určená pro pracovníky muzeí a galerií a pro studenty muzeologie a příbuzných oborů, se zaměří na bezbariérovou komunikaci muzeí s návštěvníky ve všech jejích rovinách. Představí jak teoretická východiska, tak metodická doporučení i příklady dobré praxe. V rámci druhého konferenčního dne proběhne workshop komunikace s vybranými cílovými skupinami návštěvníků se speciálními potřebami.

Program konference

Pozvánka na konferenci

Pro přihlášení se na konferenci využijte formulář na webu Národního muzea. Registrace je otevřena do 12. října 2015.

Účastnický poplatek ve výši 250 Kč bude vybírán při prezenci před zahájením konference.

V případě dotazů kontaktujte Marii Žáčkovou (email: marie_zackova@nm.cz, tel.: 224 497 328).

Více se o projektu Strážci paměti: 200 let muzejnictví v České republice můžete dozvědět na webu 200 let muzejnictví.