Publikováno: 7. 8. 2023

Pomníky války 1866

Virtuální mapa provede po pomnících bitvy v okolí Hradce Králové včetně jejich 3D modelů.

Pomníky války 1866

Dne 3. července 1866 se u Hradce Králové odehrála největší bitva v dějinách Čech a Moravy. Krvavé boje si vyžádaly život několika tisíců vojáků na obou stranách konfliktu. Nedlouho po bitvě začaly být na bojišti a v okolí budovány pomníky, které připomínaly památku těchto krutých bojů. V současné době se v okolí bojiště u Hradce Králové nachází necelých 500 pomníků, od jednoduchých křížů po rozsáhlejší objekty.

Příběhová mapa Pomníky války 1866. Němí svědkové největší bitvy na území Čech a Moravy, vydána u příležitosti 157. výročí bitvy u Hradce Králové, seznámí návštěvníky s těmito němými svědky konfliktu. Součástí příběhu jsou také vytvořené 3D modely vybraných pomníků. Pro využití v terénu jsou k dispozici ke stažení mapa pomníků a rozšířená orientační mapa zahrnující i naučné stezky a Muzeum války 1866.

Více informací zde.

Zdroj: muzeumhk.cz