Publikováno: 2. 9. 2020

Online výstava upozorňuje na ekologický dopad módy

Australské muzeum zvolilo originální přístup k prezentaci tématu udržitelnosti.

@wethemakerscreate.com.au

Národní muzeum vlny v australském Geelongu se rozhodlo netradičním způsobem poukázat na ekologický dopad průmyslu rychlé módy a potřebu udržitelnosti v odívání. Muzeum vyzvalo začínající i zavedené módní návrháře k vytvoření oděvu budoucnosti, který bude v co nejvyšší míře odrážet myšlenky udržitelnosti, zero waste a etické módy. Výstavu je možné shlédnout jak ve fyzické podobě, tak i virtuálně v plném rozsahu včetně autorských komentářů nebo videozáznamů z procesu tvorby. Součástí interaktivní výstavy jsou i online workshopy ze série We The Makers Create, kde se zájemci mohou dovědět o domácí opravě oděvů nebo jejich kreativní obměně a dalšímu využití.

Virtuální výstava We the Makers

Zdroj: fashionjournal.com.au/fashion/entering-we-the-makers-the-online-exhibition-exploring-fashions-sustainable-future