Publikováno: 11. 2. 2021

Online edukační aktivity z MUO

Muzeum umění v Olomouci

@nedatovano.cz

Muzeum umění v Olomouci připravilo během koronavirové pandemie řadu online edukačních aktivit určené pro děti a dospívající.

• Série několika videí s názvem EDU na drátě předkládá dětským zájemcům nápady a tipy na výtvarné činnosti; bývá navíc doplněna o přílohu v podobě pracovních listů či pracovních postupů ke stažení.
  • Dalším cyklem z dílny MUO je Muzeum z pokoje, formát ilustrovaných lekcí, které děti seznamují se sbírkami muzea, jejich exponáty či významnými osobnostmi spjaté s Olomoucí.
  • Třetí nepřehlédnutelnou sérii představuje sekce Tvoříme doma, která rovněž nabízí širokou škálu výtvarných aktivit a edukačních pracovních listů, jež děti motivují pohlížet na svět kolem sebe zrakem umělce.
  • Alternativou pro starší děti představuje cyklus Tvoříme digitálně, jímž muzejní edukátoři reagovali na uzavření škol v souvislosti s koronavirovou pandemií. Připravili pro žáky pracovní listy s aktivitami počítající s využitím digitálních nástrojů.
  • Pro starší žáky je rovněž určena série aktivit s názvem Ve světě obrazů, která si klade za cíl upevňovat u dětí a dospívajících vizuální gramotnost.
  • Vedle toho vytvořilo MUO edukační klipy, tzv. Eduklipy, určené pro děti ve věku 10—14 let, přibližující jednotlivé profese spjaté s muzejním a galerijním provozem.

Zdroj: muo.cz; nedatovano.cz