Publikováno: 6. 8. 2015

Nové číslo odborného muzeologického časopisu Muzeum: muzejní a vlastivědná práce

V červenci vyšlo první číslo 53. ročníku časopisu Muzeum: Muzejní a vlastivědná práce. Obsahuje příspěvky věnované stěžejním oblastem muzejní práce, které se zabývají ochranou, záchranou, preventivní i průběžnou péčí o sbírkové předměty a jejich stabilizací - konzervaci a restaurování.

MUZEUM: Muzejní a vlastivědná práce je nejstarším domácím kontinuálně vycházejícím periodikem s výhradním zaměřením na muzejní a muzeologickou tématiku (vychází od roku 1963). Obsahem tohoto recenzovaného odborného periodika, vydávaného Národním muzeem, jsou především studie, materiály, odborná sdělení, zprávy, recenze a anotace z širokého spektra muzejní problematiky včetně teoretické i praktické muzeologie, výstavnictví, muzejní pedagogiky, konzervátorství, restaurátorství a preparátorství, práce s veřejností, výstavní kritiky a problematiky kulturního dědictví obecně, včetně vědních oborů zástoupených v českých muzeích.

Časopis vychází dvakrát ročně.

Aktuální číslo časopisu MUZEUM: Muzejní a vlastivědná práce je dostupné ke stažení. Můžete jej zakoupit na pokladně Nové budovy Národního muzea. V blízké době bude k dispozici i na e-shopu Národního muzea.