Publikováno: 10. 2. 2023

Nové číslo časopisu Památky – východní Čechy

Nové číslo časopisu Památky zaměřené na východní Čechy přináší články a studie kromě jiného i o významu Slovenské strely ve sbírce automobilů TATRA z pohledu muzejnictví a památkové péče.

@pamatky.npu.cz

Časopis Památky, vydávaný od roku 2022, publikuje recenzované odborné články a materiály, zprávy z konferencí, o expozicích a výstavách, o seminářích, přednáškách, o prováděných obnovách, záchranných výzkumech v podobě stálých a přídavných rubrik s návazností na konkrétní regiony v České republice v souladu s územním vymezením odborných pracovišť NPÚ nebo na dílčí problematiku v podobě mimořádných čísel (suplementa).

Čtvrté číslo časopisu zaměřené na oblast východních Čech přináší tři studie – Archeologické nálezy na Landeku ve 2. polovině 19. století, Průzkum malby Zvěstování Pany Marie v poutním chrámu ve Staré Vodě u Libavé pomocí bezpilotní helikoptéry a Význam Slovenské strely ve sbírce automobilů TATRA z pohledu muzejnictví a památkové péče. Dále se zde nacházejí příspěvky v rubrikách Z historie památkové péče, Pohledem památkáře, Obnovy a restaurování, Průzkumy a Neobjevené památky.

Více o čísle Památky 1/2022/4

Zdroj: pamatky.npu.cz