Publikováno: 5. 2. 2021

New Media Museums

Nový projekt zaměřený na umění nových médií

@cead.space

Projekt Central European Art Database (CEAD) NEW MEDIA MUSEUMS: Creating Framework for Preserving and Collecting Media Arts in V4 vznikl z iniciativy Muzea umění Olomouc a představuje mezinárodní platformu pro koncepční vytváření sbírek nových médií a jejich uchovávání. Zaangažované jsou státy Visegrádské čtyřky a jejich sbírkotvorné organizace. CEAD tímto upozorňuje na problematiku uchovávání digitálního umění v paměťových institucích a s tím související nízké zastoupení umění nových médií ve veřejných sbírkách. Projekt byl spuštěn v lednu 2021 a potrvá celkem 18 měsíců. V rámci něj dojde k mezinárodní spolupráci nejrůznějších odborníků: umělců, kurátorů, restaurátorů, teoretiků i technických expertů. Cílem rok a půl trvajícího projetku má být metodické a adminitrativní ukotvení děl novýh médií.

Central European Art Database: zde

Zdroj: cead.space