Publikováno: 7. 6. 2013

Národní památkový ústav pomáhá vlastníkům památek s likvidací následků povodně

Národní památkový ústav zřídil pro vlastníky kulturních památek kontaktní e-mailovou adresu a telefonickou linku, na které se mohou obracet s dotazy ohledně postupu při operativním zajištění památkových objektů tak, aby se zabránilo dalším ztrátám na památkovém fondu České republiky.

Národní památkový ústav pomáhá vlastníkům památek s likvidací následků povodně

Národní památkový ústav v tuto chvíli zjišťuje stav povodňové aktivity a míru bezprostředního ohrožení nejen na všech veřejnosti zpřístupněných hradech a zámcích, ale také na dalším památkovém fondu České republiky v jednotlivých regionech.

Vzhledem k rozsahu již v tuto chvíli známých dopadů povodně zřídil NPÚ sběrný kontaktní e-mail povoden@up.npu.cz, a vyčlenil telefonní linku 257 010 125. Na ně se mohou všichni vlastníci kulturních památek (občané, obce, instituce aj.) obracet a zasílat dotazy a podněty ohledně svých objektů poškozených povodní.

Každému, kdo se na tato kontaktní místa NPÚ s podobným dotazem obrátí, bude obratem sděleno jméno odborného garanta v příslušném regionu, který operativně přijede památkový objekt posoudit a poskytne vlastníkovi informace ohledně rychlého zajištění objektu, jeho stabilizace a možností opravy.

Děkujeme všem, kteří se podílejí na záchraně kulturního dědictví!