Publikováno: 12. 4. 2013

Uzávěrka přijímání žádostí: 30. dubna 2013, u projektů zaslaných poštou rozhoduje datum na poštovním razítku.

Nadace barokního divadla zámku Český Krumlov vyhlásila GRANTOVOU SOUTĚŽ PRO ROK 2013.

Témata grantových projektů 2013

I. Podpora kulturních, popularizačních a vzdělávacích projektů

• Popularizace zejména barokní hudební kultury – živé produkce barokních a dalších hudebních děl, hudební výzkum.
  • Divadlo 17. a 18. století – vzdělávací projekty zaměřené na mladou generaci s důrazem na vysokou míru autenticity dobového přednesu a projevu (workshopy, kursy barokní techniky tance, zpěvu a hry na hudební nástroje, experimentální produkce).
  • Osvětové a popularizační akce – výstavy, přednášky a publikační projekty v oblasti barokní divadelní kultury.
  • Propagace barokní divadelní kultury prostřednictvím moderních informačních technologií (DVD, audio, internet). Výstupy projektů nesmí být využívány ke komerčním účelům.
  • Výzkumné a badatelské projekty, zaměřené na poznání barokní divadelní kultury a aristokratických zábav 17. a 18. stol.
  • Produkce a výzkum hudebních a divadelních představení.
  • Výtvarné aktivity, vytváření uměleckých děl, realizace výstav, kurzů, plenérů a workshopů.
  • Vzdělávací projekty zaměřené na děti a mládež.

II. Ochrana kulturních památek

• Restaurování a rekonstrukce památek, zvláště zámeckých historických divadel, vnitřního vybavení a fondů teatrálií, aristokratických sídel a ostatních cenných památek na území ČR.
  • Odborné studie zaměřené na evidenci divadelních fondů, obnovu a oživení zámeckých historických divadel.
  • Popularizace památkového kulturního dědictví s důrazem na posilování vztahu místní komunity k památkám – výstavy, přednášky, besedy, benefiční akce, workshopy.
  • Vzdělávání mladé generace – návštěvy kulturních památek, pracovní dílny, besedy, pracovní setkání, studijní cesty či pobyty, badatelská činnost.
  • Výzkumné projekty související s barokní kulturou.
  • Podpora publikační a vydavatelské činnosti.
  • Studium a výzkum barokní jevištní techniky.
  • Podpora studijních cest souvisejících s poznáním evropské barokní divadelní kultury.

Pravidla pro rozdělování nadačního příspěvku a informace pro žadatele ke stažení zde:

Příloha č. 5, Čestné prohlášení ke stažení zde:

Žádost o poskytnutí nadačního příspěvku 2013 ke stažení zde:

Další doplňující informace jsou k dispozici na portálu Nadace barokního divadla zámku Český Krumlov, ke stažení zde:

Zámek Český Krumlov s barokním zámeckým divadlem je jednou ze 112 památek spravovaných Národním památkovým ústavem