Publikováno: 11. 7. 2013

Muzeum romské kultury v Brně získalo cenu nadace Erste pro projekty podporující myšlenku sociální integrace 2013

Muzeum romské kultury se na začátku roku 2013 přihlásilo do soutěže o cenu rakouské nadace Erste o nejlepší projekty ze střední Evropy, které se věnují oblasti sociální integrace.

Cena nadace Erste byla poprvé udělena před šesti lety. Projektem, kterým se o cenu ucházelo Muzeum romské kultury, byl projekt Komplexní práce se sociálně znevýhodněnými romskými dětmi a jejich rodinami. Tento projekt byl jedním ze 35 oceněných projektů a získal cenu v hodnotě 16 000 Eur. Částka je formulována jako dar, který může muzeum využít dle vlastního uvážení.

Celkem se o cenu nadace Erste ucházelo dva tisíce projektů ze 13 zemí. Na slavnostní vyhlášení vítězů do Vídně bylo pozváno 150 projektů, z nichž mezinárodní porota ocenila 35 vítězných a rozdělila tak celkovou částku přesahující 600 tisíc eur. První cenu obdržela rumunská organizace Malí Lidé s projektem Nebojím se, jehož cílem je poskytnout psychickou oporu dětem s rakovinou.

Za Muzeum romské kultury se předání cen zúčastnila vedoucí Odd. vztahů s veřejností Martina Zuzaňáková dne 27. 6. 2013. Předání proběhlo v reprezentativních prostorách vídeňské Museumsquartier, kam byli pozvání finalisté, zástupci nadace Erste, zástupci rakouských neziskových organizací i politici na vládní a komunální úrovni.

Přehled všech oceněných lze najít zde