Publikováno: 7. 4. 2015

Muzejní prezentace sbírek: přístupy, strategie, trendy - program konference

Centrum pro prezentaci kulturního dědictví a Historické muzeum Národního muzea ve spolupráci s Metodickým centrem konzervace Technického muzea v Brně si Vás dovolují pozvat na konferenci. Konference se uskuteční 16. 4. 2015.
Muzejní prezentace sbírek: přístupy, strategie, trendy - program konference

Konference je zaměřena na představení tradičních i nových způsobů prezentace sbírek muzejní povahy. Cílem konference je přiblížit zásady a možnosti instalace sbírkových předmětů a jiných prvků v muzejních výstavách, problematiku muzejní instalace z pohledu preventivní konzervace a nové trendy v oblasti realizací výstav atraktivní pro návštěvníky.

Konference Muzejní prezentace sbírek: přístupy, strategie, trendy je určena zaměstnancům muzeí a galerií, odborné veřejnosti, studentům muzeologie a příbuzných oborů i všem ostatním zájemcům o problematiku prezentace muzejních sbírek.

Program konference naleznete zde.

Pozvánku na konferenci naleznete zde.

Vyplněné přihlášky zasílejte do 14. dubna 2015 na e-mail marie_zackova@nm.cz.

Účast na konferenci je bezplatná, počet návštěvníků je však omezen kapacitou sálu.

Bližší informace je možné získat na tel. čísle 224 497 328 nebo na e-mailové adrese marie_zackova@nm.cz.