Publikováno: 28. 1. 2022

Zúčastněte se kurzů muzejní edukace GEM

Skupina pro edukaci v muzeích (GEM) ve Velké Británii nabízí každoročně řadu kurzů, zaměřených na široké spektrum témat muzejní edukace. Nabízené kurzu jsou rovněž on-online.

©gem.org.uk

Organizace GEM sdružuje široké spektrum odborných pracovnic i pracovníků, muzeí, galerií a dalších kulturních institucí ve Velké Británii a ve světě. Na jaře 2022 budou probíhat tyto kurzy:

Developing SEND-Inclusive Learning with Confidence

Čtyřtýdenní kurz bude zaměřen na rozvoj edukačních dovedností vzhledem k ikluzivitě a širšímu zapojení detí i dospělých se specifickými potřebami do muzejních programů. Kurz bude mít podoby peer-learningových skupin zaměřených na diskuse a dílny o různých konceptech souvisejících s metodou SEND-inkluzivního učení. Kurz bude veden Samem Bowenem, expertem na systémy podpory dětí a mládeže se speciálními vzdělávacími potřebami či zdravotním postižením.

Datum: 28. dubna, 5. května, 13. května a 19. května

Cena: 140 liber pro členy GEM, 175 liber bez členství

Foundation Course

Jedná se o již tradiční kurz GEM, který se zaměřuje na základní znalosti a kompetence muzejní edukace pro začínající edukátorky a edukátory. Kurz povede Pete Brown z GEM.

Datum: od 3. března do 9. května

Cena: 650 liber pro členy GEM, 780 liber bez členství

Více informací o kurzech, stejně jako další materiály k muzejní edukaci GEM, naleznete: gem.org.uk/training-and-events.