Publikováno: 6. 4. 2023

Zlatý mamut 2022

Novinkou projektu Zlatý mamut, který oceňuje kreativní a popularizační projekty z oblasti archeologie, je cena veřejnosti.

@cenazlatymamut.cz

Cena Zlatý mamut je společným projektem tří významných institucí archeologie v ČR. Partnerství Archeologického ústavu AV ČR, Brno, v. v. i., Moravského zemského muzea a Ústavu archeologie a muzeologie FF MU v sobě propojuje výzkumné, vzdělávací a sbírkotvorné cíle archeologie, a také akademické, univerzitní a muzejní prostředí. Cílem uzavřeného partnerství je motivovat archeology ve všech úrovních archeologické vědy a ve všech odborných institucích k rozvoji kreativních a atraktivních popularizačních aktivit, které v očích laické veřejnosti legitimují nezastupitelnost a společenskou přínosnost archeologie v moderním světě.

Cena Zlatý mamut je vyhlašována ve třech kategoriích – Akademická cena, Muzejní cena, Studentská cena, z nichž každou garantuje jeden z partnerů. V každé kategorii jsou oceněny tři nejlepší výsledky. První cena v každé kategorii je oceněna rovněž finanční odměnou.

Novinkou je ocenění archeologického popularizačního projektu, který nejvíce zaujal zájemce z řad veřejnosti, pro niž jsou hodnocené aktivity určeny především Svůj hlas mohou dát lidé kterémukoliv projektu napříč kategoriemi. Hlasovat lze od 1. do 15. dubna prostřednictvím tohoto formuláře.

Hodnocené projekty v roce 2022

Zdroj: cenazlatymamut.cz