Publikováno: 19. 8. 2021

Zdraví a duševní pohoda v muzeu

Metodická příručka k přípravě programů zacílených na duševní zdraví a wellbeing návštěvníků.

@canterburymuseums.co.uk

Zejména v posledních letech se v muzejních aktivitách a doprovodních programech dostává do popředí téma duševního zdraví a wellbeing. Řada institucí ale nemá dostatek informací o tom, jak tuto oblast vhodně propojit s výstavními projekty, na jakou cílovou skupinu by měly aktivity mířit nebo jak efektivně zhodnotit úspěch nebo neúspěch proběhlých programů.

The Beaney House of Art and Knowledge v britském Canterbury zveřejnilo přehledný metodický materiál, kterého cílem je jednoduše a přehledně provést muzejní pracovníky návrhem, realizací a evaluací programů zaměřených nebo obsahujících prvky zaměřené na duševní zdraví.

Health & Wellbeing in Museums Toolkit (pdf, 43 stran, anglický jazyk)

Více o projektu zde.

Zdroj: canterburymuseums.co.uk