Publikováno: 28. 2. 2020

V Oxfordu se otevírá Muzeum příběhů

Může muzeum dětské literatury být zábavné, barevné a poučné zároveň?

@storymuseum.org.uk

The Story Museum v Oxfordu působilo již od roku 2003 ve virtuální podobě. Jeho cílem je přiblížit dětem příběhy populárních autorů dětské literatury, kteří ve městě působili, jako Lewis Caroll, J. R. R. Tolkien nebo C. S. Lewis, a zároveň v malých návštěvnících podnítit představivost, kreativitu a zájem o čtení.

Muzeum obsahuje expozici věnovanou nejznámějším příběhům pro děti v anglosaské literatuře. Kromě toho ale nabízí nespočet aktivit využívajících nejnovější metody v muzejní edukaci, jako divadelní workshopy, multisenzorické místnosti, kde může návštěvník zažít Narnii nebo Středozemi, nebo procházky Oxfordem s knižními postavami jako průvodci. Muzeum spolupracuje také se současnými dětskými autory, kteří ho vítají jako možnost přiblížení se ke svým čtenářům.

Muzeum v nové podobě včetně stálých expozic se otevírá 4. dubna 2020.

Celý článek zde.

Webové stránky muzea zde.

Zdroj: schooltravelorganiser.com