Publikováno: 14. 4. 2021

Projekt Meet Me: Muzejní edukace pro lidi s demencí

Projekt Muzea moderního umění v New Yorku cílí na návštěvníky s kognitivními poruchami a nabízí metodickou oporu pro muzejní edukátory.

@moma.org

Projektům muzejní edukace pro lidi trpící kognitivními poruchami (demence, Alzheimerova choroba) se Muzeum moderního umění v New Yorku věnuje již od roku 2006. V současnosti nabízí MoMA řadu akcí pro domovy seniorů, jednotlivce i jejich blízké. Na základě své několikaleté zkušenosti nabízí muzeum řadu metodických textů, návodů a tipů pro muzejní a galerijní instituce, které mají zájem věnovat se této skupině návštěvníků.

Sekce Practice nabízí podrobné návody pro muzea, na tvorbu a úspěšnou realizaci programu se zaměřením na výtvarné umění, ale také návody pro domovy pro seniory a rodiny na aktivity během samostatné návštěvy expozice. K dispozici jsou také zdroje a metodická podpora pro přípravu programů s využitím sbírek MoMA. Volně ke stažení je publikace, která se komplexně věnuje teoretické i praktické stránce tématu zpřístupnění muzejních sbírek pro lidi s demencí.

Meet Me: Making Art Accessible to People with Dementia (pdf, 2009, 228 stran)

Webový portál projektu Meet Me

Zdroj: moma.org/visit/accessibility/meetme/