Publikováno: 13. 7. 2021

Projekt Frame of Mind

Fotografický projekt britského muzea má v hledáčku duševní zdraví mladých lidí.

@advisor.museumsandheritage.com

Jedním z témat, které se dostaly do popředí během období pandemie, je i duševní zdraví, zejména s důrazem na mladé lidi. Podle průzkumů u této skupiny obyvatel vzrostl podíl psychických problémů až pětinásobně. Řada kulturních a paměťových institucí se proto obrací na tuto cílovou skupinu s aktivitami, které spadají do pořád oblíbenější oblasti wellbeing.

Frame of Mind je projekt Royal Albert Memorial Museum & Art Gallery v britském Exeteru. Účastníci projektu fotograficky, za využití svých chytrých telefonů, dokumentují sbírkové předměty a výstavní prostory muzea. Pod vedením arteterapeuta a fotografa jsou vybízeni k neobvyklému pohledu na fotografované objekty a využití média fotografie k vyprávění vlastního příběhu. Cílem projektu je nejen nabídka netradičního trávení volného času, ale zejména podnícení sebereflexe a kreativity v inspirativním prostředí.

Projekt je inspirován metodou "mindful photography," vyvinutou v rámci projektu Look Again na Univerzite v Gloucestershire.

Více o projektu zde.

Zdroj: advisor.museumsandheritage.com/news/new-photography-project-exeter-museum-shifts-focus-young-peoples-wellbeing