Publikováno: 3. 4. 2024

Památky jsou v kurzu i pro neslyšící seniory

Národní památkový ústav zpřístupnil nově vznikající vzdělávací program Památky jsou v kurzu i pro neslyšící seniory.

Památky jsou v kurzu i pro neslyšící seniory

Odbor edukace a dalšího vzdělávání Národního památkového ústavu (NPÚ) připravil dvouletý výchovně-vzdělávací program věnovaný Typologii a dějinám architektury a poznávání a prezentaci památkového stavebního fondu na území České republiky. Je určen především slyšícím seniorům (absolventům Památkové akademie třetího věku), NPÚ se však rozhodl tento jedinečný přednáškový cyklus zpřístupnit i zájemcům se sluchovým postižením. Přednášky i exkurze budou tlumočené do českého znakového jazyka.

Přihlášení zájemci se budou moci těšit na následující tematické okruhy, se kterými se seznámí v průběhu čtyř semestrů:

• Vilová architektura
  • Lidová architektura a stavitelství
  • Architektura městských domů
  • Sakrální architektura
  • Architektura šlechtických sídel
  • Industriální architektura

Součástí přednáškového cyklu budou i vzdělávací exkurze po Praze a okolí

Přednášky se budou konat jednou až dvakrát měsíčně, a to vždy v pondělí v čase od 14:30 do 16:00 hodin a budou tlumočené do českého znakového jazyka

Předpokládané datum zahájení je 11. 3. 2024

Cena za první ročník studia činí 1 600 Kč

Více informací včetně pozvánky v ČZJ: zde