Publikováno: 27. 4. 2020

Muzeum v dětském pokoji

Německé přírodovědné muzeum pro edukační aktivity v období uzavření zvolilo Youtube.

@senckenberg.de

Německé přírodovědné muzeum Senckenberg, známé zejména díky svým paleontologickým sbírkám, využívá v době svého uzavření na komunikaci s návštěvníky zejména platformu Youtube. Kromě i u nás populárních komentovaných prohlídek s kurátory nebo nahlédnutí do depozitářů nabízí muzeum i distanční variantu svých edukačních programů. Videa seznamují děti se sbírkovými předměty, jejich kontextem v rámci vzdělávacích požadavků a vybízejí k vlastní aktivitě formou souvisejících pokusů, kterých postupem je provede muzejní edukátor. Videa tak představují vhodný doplněk výuky pro učitele i domácí vzdělávání nejen v době uzavření škol.

Seznam videí z řady Museum @ Kinderzimmer ke shlédnutí zde.

Zdroj: Youtube kanál SenckenbergWorld na youtube.com/channel/UCyDT35b65BC0b9fu4OlbTIw