Publikováno: 9. 7. 2021

Metodika textilních workshopů

Jak na workshopy práce s textilními materiály nejen v muzeích a galeriích? Inspirujte se britskou metodikou.

@engage.org

Workshopy s využitím textilních materiálů jsou populární a návštěvnicky atraktivní součástí programů muzejní edukace v řadě muzeí, galerií a dalších kulturních nebo volnočasových institucí. Je možné je přizpůsobit dětem všech věkových kategorií, rodinám nebo školním skupinám, v posledních letech je patrný opětovný nárůst zájmu o rukodělné aktivity i u dospělých návštěvníků.

Britská organizace Stitching Together se věnuje metodické i realizační podpoře participativních textilních workshopů. Na základě svého výzkumu a aktivit z let 2019-2020 nyní vydala metodickou publikaci, která čtenáře provede všemi aspekty pořádání tohoto typu aktivity, včetně jejího přizpůsobení skupinám návštěvníků ze speciálními potřebami.

Stitching Together: Good Practice Guidelines  (pdf, 40 stran, anglický jazyk)

Více o projektu zde.

Zdroj: engage.org/resources/stitching-together-good-practice-guidelines/