Publikováno: 11. 8. 2022

Festival Dny Baťa

V týdnu od 12. do 18. září bude ve Zlíně probíhat festival věnovaný nejslavnějšímu rodákovi Tomáši Baťovi. Akce upozorní na období největšího rozmachu města. Zapojí se do ní i Památník Tomáše Bati či Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně + objekty.

Festival Dny Baťa

Letos uplynulo 90 let od smrti „krále obuvi“, zlínského podnikatele a tvůrce světového obuvnického impéria Tomáše Bati. Týdenní zářijový festival přenese návštěvníky do atmosféry 30. let 20. století a nabídne jim bohatý doprovodný – popularizační zážitkový i odborný program. Zapojí se řada organizací a institucí, například Nadace Tomáše Bati, Památník Tomáše Bati ve Zlíně či Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně + objekty. Nebude chybět ani program Živého Zlína na Zámku Zlín.

Vstup na část festivalu je zdarma. Pro konkrétní vstupné sledujte jednotlivé programy.

Program na jednotlivé dny bude v průběhu srpna doplňován.

Zdroj: zlin700.kulturazlin.cz