Publikováno: 1. 7. 2021

Bez názvu. Nedatováno

Projekt metodické podpory pro učitele výtvarné výchovy a pro muzejní a galerijní pedagogy.

@nedatovano.cz

Projekt Bez názvu. Nedatováno vznikl pod záštitou Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci s cílem nabídnout metodickou podporu pro učitele výtvarné výchovy a pro muzejní a galerijní pedagogy. Garantkou projektu je Doc. Petra Šobáňová, Ph.D., odbornice na didaktiku výtvarné výchovy a muzejní a galerijní pedagogiku, podílí se na něm edukátoři významných českých galerií a dalších kulturních institucí (Muzeum umění Olomouc, Národní galerie, GASK a další). Webovým portálem provází ilustrace výtvarnice a animátorky Pavly Baštanové.

Na webovém portálu je možné najít materiály a tipy do výuky, animované klipy nebo pracovní listy se zaměřením na tradiční i digitální výtvarní techniky, interpretaci a dějiny umění nebo tematicky zaměřené aktivity. Videa jsou pro zvýšení přístupnosti tlumočeny do českého znakového jazyka. Součástí portálu je i participativní projekt Obrazy a paměť místa, který vyzývá účastníky ke sběru a zpracování příběhů spojených s obrazy míst, kde se odehrály.

Bez názvu. Nedatováno