Publikováno: 15. 6. 2020

Aktivity pro celou rodinu ze světových muzeí

Muzea z celého světa nabízejí své edukační aktivity pro děti všech věkových kategorií online.

@kidsinmuseums.org.uk

Muzea v řadě zemí se za přísných bezpečnostních opatření otevírají návštěvníkům a postupně se vrací do běžného provozu. I přesto se zdá, že trend sdílení inspirativních aktivit, podkladů nebo know-how v oblasti muzejní edukace se pořád setkává s pozitivní odezvou.

Britský portál Kids in Museums přináší výběr nejzajímavějších programů, návodů nebo pracovních listů volně ke stažení pro děti všech věkových kategorií z muzeí od Itálie po Nový Zéland. Ať už je to návod k vytvoření vlastního díla po vzoru Andyho Warhola, výroba mamuta z ponožky nebo základy programování pro nejmenší, inspiraci zde mohou najít i zdejší muzejní a galerijní instituce všech velikostí a zaměření, ale třeba i rodiče nebo učitelé.

Celý článek zde.

Zdroj: kidsinmuseums.org.uk/2020/06/10-museum-activities-for-families-from-across-the-world