Publikováno: 17. 6. 2022

Výstava PRAHA 2050

Výstava nabízí představu, jak mohou následky klimatické krize změnit život v Praze v následujících desetiletích.

Výstava PRAHA 2050

Cílem nově vzniklé nonstop Galerie Mimochodem je oživit prostory podchodu do stanice metra B z Palackého náměstí, ale zároveň také prezentovat práci mladých českých umělců. V podchodu čtyřikrát ročně vzniknou nová monumentální díla, která budou tak trochu mimochodem přístupná všem kolemjdoucím.

Od 23. června 2022 bude v podchodu instalována výstava Terezie Unzeitigové a Ondřeje Duška s názvem PRAHA 2050. Výstava se věnuje tématu klimatické krize, kterou se návštěvníkům snaží přiblížit prostřednictvím jevů, které mohou být jejím následkem v prostředí hlavního města. Šest velkoformátových ilustrací vykresluje konkrétní místa Prahy: Barrandovský most, náměstí Jiřího z Poděbrad, ústí tunelu Blanka, příměstský satelit nebo stanici metra. Na nich se autoři snaží představit, jak můžou rostoucí teploty a stále větší výkyvy počasí, výpadky dodávek energií, úbytek nezávadné vody nebo nejisté zásobování změnit život ve městě.

Součástí vernisáže výstavy bude panelová diskuse na téma budoucnost Prahy a klimatická krize. Pozvání přijali Michaela Pixová, Martin Bursík, Ondřej Kolínský a Kateřina Vídenová. Moderuje Apolena Rychlíková.

Více informací zde.

Zdroj: artmap.cz