Publikováno: 12. 10. 2022

Výstava Innovations for a Sustainable Future

Nová výstava v Národním muzeu přibližuje inovace pomáhající k realizaci 17 cílů udržitelného rozvoje.

@sdgsfuture.com

Interaktivní výstava v rozšířené realitě přibližuje, jak vědecký pokrok a inovace pomáhají realizovat 17 cílů udržitelného rozvoje (Sustainable Development Goals, SDGs). Tyto cíle směřující k proměně našeho světa si vzaly za své všechny členské státy OSN už v roce 2015. Mimo jiné pracují s plánem vymýtit extrémní chudobu a hlad, dosáhnout genderové rovnosti nebo odvrátit klimatické hrozby do roku 2030.

Dále výstava představuje významné mezinárodní výzkumné infrastruktury a vědecká pracoviště, které fungují přímo v České republice a jejichž výzkum se věnuje aktuálním výzvám globálního světa.

Výstava vznikla jako projekt Českých center ve spolupráci s Technologickou agenturou ČR a Národním muzeem. Je součástí programu předsednictví České republiky Radě EU v roce 2022.

SDGs: Innovations for a Sustainable Future je k vidění v Historické budově Národního muzea do konce tohoto roku.

Zdroj: sdgsfuture.com; nm.cz