Publikováno: 21. 3. 2022

Výroční zpráva Climate Heritage Network 2021

Globální síť, která se věnuje se mobilizaci odvětví umění a kultury k přijímání opatření v souvislosti s klimatickou krizí, vydala zprávu o své činnosti za rok 2021.

Výroční zpráva Climate Heritage Network 2021

Globální síť Climate Heritage Network se od svého založení v roce 2018 věnuje spolupráci s kulturními organizacemi v oblasti realizace opatření proti klimatické změně. Organizace pracuje s uměleckými a hudebními institucemi, knihovnami, muzei, správou kulturních a archeologických památek, se správci nehmotného kulturního dědictví, tradičních a domorodých znalostí a způsobů poznání. Kromě jednotlivých institucí jsou do CHN zapojeny i mezinárodní organizace jako ICOMOS, Europa Nostra, Americká aliance muzeí nebo platforma We Are Museums.

Na webových stránkách CHN je dostupný manifest a knihovna zdrojů, která obsahuje řadu volně přístupných publikací, metodik a případových studií o možnostech kultury a kulturního dědictví v oblasti životního prostředí, udržitelnosti a boje se změnami klimatu.

Climate Heritage Network 2021 Annual Report: Mobilising Culture for Climate Action

Zdroj: culturenet.cz; climateheritage.org