Publikováno: 23. 9. 2021

V&A se zavázalo k uhlíkové neutralitě do roku 2035

Závazek muzea je součástí jeho nové strategie udržitelnosti.

@museumsassociation.org

Britské muzeum Victoria & Albert zveřejnilo body nové strategie udržitelnosti. Instituce chce ve všech svých objektech dosáhnout uhlíkovou neutralitu do roku 2035. Toho chce docílit prostřednictvím opatření, jako snížení dopravních emisí ze služebních cest pracovníků, přepravy sbírkových předmětů a dojíždění zaměstnanců do práce (cílem je snížení o 30 % již do roku 2022), systém recyklace a kompostování odpadu nebo přísné ekologické standardy pro budoucí stavební a rekonstrukční práce.

Součástí strategie jsou i plánované výstavní a vzdělávací projekty, které mají za cíl informovat veřejnost o tématech udržitelnosti a změn klimatu. Řada z nich již byla realizována, jako program muzea na letošním London Design Festival, který byl celý věnován tématům cirkulární ekonomiky, nízkouhlíkové budoucnosti nebo změn klimatu. Online workshop Museums Towards Net Zero v rámci akce Global Design Forum představil udržitelné postupy ve výstavnictví. Na příští rok jsou plánovány výstavy Beatrix Potter: Drawn to Nature a Plastic: Remaking Our World.

Celý článek zde.

Zdroj: museumsassociation.org