Publikováno: 2. 7. 2024

Série workshopů: Circular Economy in Culture

Série pěti workshopů se zaměří na implementaci cirkulární ekonomiky do kulturní praxe.

Série workshopů: Circular Economy in Culture

Pomocí cirkulárních ekonomických principů je možné eliminovat nadměrné plýtvání v muzeích a galeriích – vyžaduje to však plánování a určitou strategii, kterou je třeba implementovat do chodu kulturní instituce. Nezisková organizace věnující se udržitelnosti v kontextu kulturního dědictví Ki Culture pořádá sérii workshopů zaměřených na cirkulární ekonomiku v kulturní oblasti.

Sérii tvoří 5 workshopů, které proběhnou od začátku července do začátku září:

• Workshop č. 1: Cirkulární ekonomika v umění ve veřejném prostoru (2. 7. 2024, 18:00–20:00 h)

První workshop ukáže na reálném příkladu to, jak lze vytvořit plán pro implementaci cirkulární ekonomiky v oblasti umění ve veřejném prostoru.

• Workshop č. 2: Cirkulární sítě (9. 7. 2024, 18:00–19:30)

Cirkularita je o sdílení, půjčování, opětovném použití, přepracování a upcyklaci. Jak to udělat v místním měřítku? Jaké cirkulární sítě jsou dostupné ve vaší oblasti – nebo – můžete nějakou založit?

• Workshop č. 3: Cirkulární výstavy (6. 8. 2024, 18:00–20:00)

Jednou z muzejních činností, při které vznikne největší odpad, jsou dočasné výstavy. Jak je můžeme dělat bez toho, abychom zbytečně plýtvali? Tento workshop bude aplikovat principy cirkulární ekonomiky na výstavy – od jejich plánování a designu až po stavbu, realizaci a komunikaci.

• Workshop č. 4: Balení a doprava (20. 8. 2024, 18:00–19:30)

Přeprava uměleckých děl je po kontrole klimatu v muzeích druhou činností nejvíce spojenou s produkcí oxidu uhličitého. Workshop se zaměří na způsoby, jakými lze  eliminovat odpady vzniklé v souvislosti s balením a přepravou exponátů.

• Workshop č. 5: Cirkulární umělecká produkce (3. 9. 2024, 18:00–19:30)

Sami umělci mají nejlepší příležitost snížit plýtvání při své tvorbě recyklací odpadu. Poslední setkání se zaměří na téma eliminace plýtvání a toxicity v uměleckých materiálech a jaké materiály lze v praxi použít na podporu cirkulární ekonomiky.

Na workshopy jsou zváni všichni zájemci o problematiku cirkulární ekonomiky v kulturních institucích. Mohou se zúčastnit celé série (cena 100 EUR), nebo jen vybraného workshopu (cena 25 EUR)

Více informací: zde

Vstupenky