Publikováno: 10. 2. 2022

Rakouská muzea si mohou zakoupit výstavní mobiliář z druhé ruky

Online tržiště Vitrinenbörse umožňuje nákup a prodej použitého materiálu z výstav v rámci zvýšení udržitelnosti provozu muzeí.

Rakouská muzea si mohou zakoupit výstavní mobiliář z druhé ruky

V rámci rakouské sekce organizace Museums for Future byl spuštěn provoz online tržiště Vitrinenbörse. Muzejní instituce zde mají možnost zakoupit výstavní mobiliář a materiál z druhé ruky. V nabídce je možné najít vitríny, osvětlení, výstavní techniku, značení a popisky, dělící panely nebo putovní výstavy k instalaci. Všechny tyto prvky je možné prostřednictvím portálu tržiště také nabídnout dalším muzeím k odkoupení nebo je darovat bez finanční kompenzace. Cílem projektu je podpora udržitelného provozu muzejních institucí, jelikož tvorba výstav je dlouhodobě mezi aktivitami muzeí s nejvýraznějším dopadem na životní prostředí a produkcí uhlíkových emisí.

Tržiště je spravováno Rakouským svazem muzeí a společností ARTEX Museum Service.

Vitrinenbörse