Publikováno: 22. 4. 2022

Projekt SITU

Galerie města Blanska zahájí v rámci Brno Art Week svůj nový projekt zaměřený na práci s veřejným prostorem.

@SITUprojekt

SITU představuje dlouhodobý projekt Galerie města Blanska a má se zaměřit na potenciál a možnosti využití městských prostranství, a to nejen k uměleckým aktivitám. Cílem je vzbudit mezi lidmi zájem o vlastní město a motivovat ke společnému přemýšlení o silných i slabých stránkách jeho ulic, náměstí, dvorků i parků a způsobech jejich využití. SITU bude zahrnovat komentované prohlídky, intervence, diskuzní panely, tvořivé dílny pro děti i dospělé a dočasná umělecká díla umístěná ve veřejném prostoru.

Projekt SITU odstartuje v sobotu 23. 4. 2022 od 14:00 slavnostní otevření autorské umělecké instalace Skleník na Wanklově náměstí. Ta bude nejen prostorem kulturních akcí, ale také místem, kde si lidé budou moci vypěstovat svépomocí také rostliny. Komunitní rozměr akce tím prohlubuje průvodní ideu péče o společný veřejný prostor. Do projektu se zapojí i další městské instituce, např. Kultura Blansko, Městská knihovna Blansko, Kino Blansko nebo Muzeum Blanenska. Záštitu nad projektem SITU převezal starosta města Blanska, pan Jiří Crha.

Více o projektu: Facebook

Zdroj: Artalk.cz