Publikováno: 25. 5. 2021

Plastové muzeum plastů

Instalace s cílem poukázat na roli plastů v každodenním životě a jejich dopadech na životní prostředí.

@archdaily.com

Plasty se v průběhu 20. století staly neoddělitelnou součástí našich životů. I přesto jsou vliv jejich používání na životní prostředí a způsob, jak s nimi dál naložit, aktuální otázkou i dnes. Právě na to chtěla poukázat instalace The Plastic Museum, otevřená na začátku května 2021 ve španělském Madridu. Budova o rozloze 73.5 m2 byla složena z dílů vyrobených z různých plastových materiálů. Expozice samotná obsahovala plastové předměty každodenní potřeby, jako zdravotnické pomůcky, součástky dopravních prostředků nebo kuchyňské nádobí a náčiní. Cílem bylo poukázat na variabilitu využití plastů, ale také na jejich nevyhnutelný dopad na ekosystémy.

Instalace byla 17. května u příležitosti  Mezinárodního dne recyklace rozmontována a jednotlivé díly byly recyklovány nebo znovu využity na jiné účely. Demonstrací udržitelného přístupu tak autoři chtěli motivovat návštěvníky muzea k zamyšlení se nad svým přístupem k životnímu prostředí.

Celý článek zde.

Oficiální stránka projektu The Plastic Museum