Publikováno: 26. 5. 2022

Online knihovna zdrojů ke klimatické spravedlnosti

Organizace Julie's Bicycle zveřejnila knihovnu online zdrojů k tématu klimatu a klimatické spravedlnosti se zaměřením na oblast kultury a kulturního dědictví.

Online knihovna zdrojů ke klimatické spravedlnosti

Britská nezisková organizace Julia's Bicycle se zabývá otázkami udržitelnosti, ekologie a environmentální rovnosti v oblasti kultury a kulturního dědictví.

Organizace nyní spřístupnila knihovnu online zdrojů, zejména na témata související s klimatickou spravedlností a dopadem změn životního prostředí na marginalizované skupiny obyvatel. Knihovna je zaměřená zejména na muzea a další kulturní organizace s cílem umožnit jim komplexnější pochopení problematiky a představit možnosti vlastní aktivity. Metodiky, případové studie nebo popularizační články a podcasty se zabývají nejen oblastí Britských ostrovů, ale prakticky všemi regiony světa. Knihovna bude pravodelně aktualizována.

Farah Ahmed, vedoucí odboru klimatické spravedlnosti ve společnosti Julie’s Bicycle, uvádí: „Klimatická krize je rovnako společenským problémem, jako je problémem vědeckým, a je životně důležité, abychom při přijímání opatření proti změně klimatu porozuměli jejím hlavním příčinám. Naším cílem je prostřednictvím knihovny podpořit hlubší a inkluzivnější rozhovor o klimatu a umožnit umělcům a kreativním odborníkům z marginalizovaných a klimatickými změnami nejvíc ditčených komunit, aby převzali vedení v tomto prostoru.

Creative Climate Justice Hub

Zdroj: juliesbicycle.com; museumsassociation.org