Publikováno: 12. 6. 2023

Do MET na kole

Metropolitní muzeum v New Yorku v létě opět nabídne službu bezpečného uskladnění kola během návštěvy zdarma.

Do MET na kole

Metropolitní muzeum v New Yorku, nejstarší a největší muzeum umění v USA, v létě letošního roku opět spouští službu bezpečného uskladnění kola během návštěvy. O kola bude pečovat zřízenec (bicycle valet) ve speciálně zřízeném stanu na náměstí před budovou muzea na Páté Avenue, jedné z nejrušnějších ulic čtvrti Manhattan. Tato lokace muzea často odrází zájemce o využití alternativních forem dopravy mimo auta a v New Yorku populárních taxíků. Služba je proto zdarma ke vstupence pro všechny návštěvníky muzea.

„Jízda na kole je zábavná stejně jako výlet do MET, ale jízda na kole do MET – to je skvělá cesta, jak zážít New York,“ uvedl Ken Weine, zástupce náměstka pro vnější vztahy. "Jsme potěšeni, že opět můžeme nabízet tuto službu ve spolupráci s Transportation Alternatives."

Služba je nabízena ve spolupráci s neziskovou organizací Transportation Alternatives, která se věnuje propagaci alternativních nemotorizovaných forem dopravy v New Yorku s cílem dosáhnout neznečisťující, udržitelný a tichý městský provoz.

Nejen návštěvníci využívající kolo k návštěvě muzea mohou zde v létě vidět například velkolepou výstavu Karl Lagerfeld: A Line of Beauty, mapující život a tvorbu slavného módního návrháře u příležitosti jeho nedožitých 100. let, nebo Van Gogh's Cypresses, výstavní projekt zaměřen na motiv stromů v díle nizozemského impresionisty.

Celý článek zde.

Zdroj: metmuseum.org