Publikováno: 28. 2. 2022

Burza muzejních vitrín

Rakouská muzea mají k dispozici platformu k výměně použitého muzejního nábytku v rámci zvyšování udržitelnosti.

@vitrinenboerse.at

Rakouská muzea jsou evropskými lídry v oblasti udržitelného rozvoje. Již čtrnáct rakouských muzeí se může pochlubit Rakouskou ekoznačkou (Österreichisches Umweltzeichen) a mnohé tamní kulturní instituce se rovněž připojily k dnes již celoevropskému hnutí Museums For Future, které vzniklo ve Vídni.

Toto hnutí také zaštítilo projekt Museumsbund Österreich a ARTEX Museum Services, v rámci kterého byla na podzim minulého roku spuštěna platforma, díky které se mohou muzea udržitelně zbavovat, resp. znovu využívat, již dříve použité vitríny nebo další muzejní nábytek a zařízení. Cílem platformy je hlavně podpora praktického a odpovědného přístupu muzeí v rámci současné klimatické krizi.

Více: Vitrinenbörse