Publikováno: 6. 4. 2021

Britské muzeum spouští virtuální environmentální program pro děti

„Klub mistrů životního prostředí“ je určen dětem ve věku 6-10 let.

@horniman.ac.uk

Britské Horniman Museum & Gardens je již řadu let popřední muzejní institucí v oblasti environmentálních aktivit a vzdělávání veřejnosti v tématech udržitelnosti ochrany životního prostředí. Nejnovější projekt muzea cílí zejména na dětské zájemce. Environment Champions Club („Klub mistrů životního prostředí“) je virtuální program zaměřen především na děti ve věku 6-10 let a jejich rodiny, ale otevřen všem zájemcům z celého světa. Členům klubu budou k dispozici informační materiály nebo návrhy na jednoduché aktivity, kterými mohou přispět k boji s klimatickými změnami nebo zkvalitnění prostředí ve svém okolí. Za plnění jednotlivých činností a úkolů mohou členové získat odznaky ve virtuální nebo, po opětovném otevření muzea, i fyzické verzi.

Založení dětského environmentálního klubu byl jedním z cílů vytyčených v Manifestu klimatu a ekologie, který instituce zveřejnila v roce 2020.

Více o Environment Champions Club zde.

Více o environmentálních aktivitách Horniman Museum & Gardens zde.

Zdroj: advisor.museumsandheritage.com